Гостеприимство города Львова
На підприємстві вислів «Хто гарно працює, той гарно відпочиває» вже став принципом. І тому, в черговий раз, турбуючись про своїх працівників, профком ПАТ «Житомирський маслозавод» для всіх бажаючих співробітників 13-14 листопада організував поїздку-екскурсію історичними місцями Львова.
Львів – це місто-легенда, місто-загадка, місто-символ. Про Львів можна говорити все життя, видавати мільйонні тиражі книг, але всі зійдуться на тому, що іншого схожого такого міста в Україні та світі нема й ніколи не було.
Екскурсії Львовом розповідають багато цікавого про місто, але жодна розповідь не дасть відповіді на запитання: коли місто було засноване і ким. Прийнято вважати, що місто засноване в 1256 році князем Данилом Галицьким на честь свого сина Лева. Але… Археологічні розвідки-дослідження, проведені в самому центрі міста, показали, що на місці Львова поселення було ще до Різдва Христового.
Наші колеги у Львові «відкрили для себе Америку» в прямому розумінні цієї фрази.
Дуже цікаво було дізнатися, що першу в світі гасову лампу винайшли саме у Львові, що при штурмі Львова радянськими військами втрати радянських військ становили тільки вбитими 250 тисяч вояків. Наші працівники побачили місця перебування у Львові імператора Австрії Франця Йосифа ІІ, довідалися про таємниці підземного міста, побачили вплив італійських і австрійських архітекторів на розташування вулиць та їхні творіння, які втілились у львівських будинках, оцінили роботи великих скульпторів, роботи яких прикрашають склепи-поховання на елітних львівських кладовищах. Усі бажаючи побували в музеях-віллах Грушевського і Франка, дізналися про справжню історію вбивства письменника публіциста Ярослава Галана, а також почули історію виникнення легендарного львівського пива, львівського тютюну, львівської кави.
Побували у церкві Преображення Господнього – першій греко-католицькій церкві сучасності, головному храмі вірмен України, єзуїтському храмі Св. Петра та Павла. Також полюбувалися палацами Бандінеллі, графів Любомирських та резиденцією короля Яна ІІІ Собеського. Відвідали один з найвідоміших в Україні і Європі театрів – перлину Львова – Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької та переглянули прекрасну виставу – «Наталка Полтавка».
Всім відомо, що столиця України – місто Київ, а культурна столиця України – місто Львів.
Перебуваючи у Львові, наші колеги оцінили гостинність львів’ян, високий рівень сервісу міста та отримали незабутні враження про Львів. Усі запевнили, що обов’язково повернуться у Львів ще раз, для того, аби знову відчути неповторний дух легенди міста Лева.