Короткі відомості про заморожені овочі та фрукти
Сьогодні ми вже не можемо відмовитись від заморожених продуктів, настільки природньо вони вписалися в наші кулінарні уподобання.
На думку вчених, шокове заморожування — це найкращий спосіб зберігання не тільки смакових якостей, харчової цінності та зовнішнього вигляду продуктів, але й вітамінів. Швидке заморожування здійснюють при температурі мінус
Наприклад, при швидкому заморожуванні ягід, руйнується близько
Пакети із замороженими овочами та фруктами дедалі стають все більш популярними: такі продукти довше зберігаються, мають апетитний зовнішній вигляд, неповторний природний смак…Бажаєте зробити оригінальний сюрприз коханій — подайте до столу тарілочку з полуницею. Необхідно поповнити дефіцит вітамінів у дитини — один пакет овочів чи фруктів щодня швидко впорається з цим. «Приїлися» традиційні гарніри — овочеві суміші із моркви, стручкової квасолі, цвітної капусти та інші змінять Ваш раціон тільки на краще!
Страви, що готуються із заморожених овочів від ТМ
Появою справжніх заморожених овочів ми завдячуємо американському вченому Кларенсу Бердсаю, який почав досліди по заморожуванню харчових продуктів. В процесі дослідів виявилось, що повільне заморожування призводить до утворення великих кристалів льоду, а швидке — зберігає клітинну структуру та смакові якості продукту. У 1924 році він вже відкрив власну компанію заморожених продуктів. Поява таких продуктів ознаменувала прорив в технології зберігання овочів та інших продуктів.
Сутність технології глибокої заморозки, або «шокової», полягає в наступному. Протягом декількох годин після збору стиглі плоди (лише високої якості) потрапляють на завод. Потім їх миють, очищують від сміття, сортують, сушать та бланширують. Після бланширування вони охолоджуються та потрапляють в морозильну камеру, де заморожуються при температурі від -30 до -40°С. За такої низької температури вода, що міститься в продукті, перетворюється в мікрокрістали льоду, не змінюючи структури продукту, а тому — і його якості. Саме тому їх поживна цінність зберігається.
Читайте також