Сирники: корисне може бути смачним!
101 рецепт сирників – для кожної господарки з її індивідуальними уподобаннями! Ніжний сирний смак у поєднанні з найбільш неочікуваними інгредієнтами, формуючими оригінальні начинки, не зможе повторити ні одна страва. Безперечна перевага сирників – це швидке приготування із продуктів щоденного вживання.
Ця страва знайома, мабуть, більшій частині населення нашої країни ще з часів дитинства, коли ароматні бабусині сирники апетитною гіркою височіли на святковому столі. Такі сирники (рецепт підтверджує) ідеальні у поєднанні зі сметаною та гарячим запашним чаєм.
Цю страву прийнято подавати в гарячому вигляді, однак рецепт приготування сирників передбачає також їх вживання в холодному вигляді. Кожна господарка на свій смак може вибрати кисло-солодкі, солодкі і навіть гострі соуси для того, щоб перетворити цю звичайну страву на родзинку свого столу.
Рецепт сирників з фото можна знайти у будь-якій кухонній книзі, але один з плюсів цієї страви – це можливість варіювати стандартний набір інгредієнтів і створювати щось нове. Сирники з родзинками, брусницею, картоплею, висівками, яблуками і сухофруктами, сирники в духовці і на сковороді, кубанські, класичні і дієтичні – усе це численні варіації однієї й тієї ж страви. Вибір – за вами!
Оригінальний рецепт сирників передбачає використання наступних інгредієнтів:
- Сирок – 350 г
- Яйце куряче – 2 шт.
- Борошно пшеничне – 6 ст. ложок
- Цукор – 2 ст. ложки
- Олія соняшникова – 5 ст. ложок
Інструкція з приготування:
-
Не дуже вологий і не дуже сухий сирок викладіть у глибоку ємкість і розімніть до однорідного стану без грудочок. Ступінь сухості сирка важлива, бо це надалі буде впливати на формування коржів. Якщо кількість вологи в сирку буде занадто високою чи недостатньою, вони будуть розвалюватися на сковороді.
-
Добавте у сирок яйця і цукор, ретельно все перемішайте до однорідної маси. Якщо сирок солонуватий, кількість цукру можна збільшити. Замітка: якщо надалі ви плануєте добавляти щось в якості начинки, змінюючи класичний рецепт, змінюйте кількість цукру в залежності від того, яку страву ви бажаєте отримати у підсумку: солодку чи солону.
-
В отриману масу сирка добавте 5 столових ложок борошна (з гіркою). Увага: борошно – це найбільш проблемний момент в сирниках, бо виникає вічне питання у його кількості. Якщо переборщити – сирники вийдуть дуже жорсткими, якщо додати недостатньо – коржі будуть некрасиво розповзатися по сковороді та втрачати форму. Для ніжних сирників кількість борошна не повинна перевищувати 5 ст. ложок.
-
Розжарте сковороду (не перестарайтеся з температурою, інакше будуть горіти) та налийте соняшникову олію так, щоб вона покривала дно.
-
Із сирковою маси сформуйте невеличкі кульки у кількості 4-5 штук, аби усі помістилися на сковороді. Плющте їх в коржі: вони не повинні бути занадто тонкими.
-
На окрему тарілку висипте трошки борошна. Отримані коржі трошки обваляйте в борошні і викладіть на сковороду.
-
Обжарюйте сирники протягом 1-2 хвилин до золотистої скоринки з обох сторін.
-
Продовжте формування коржиків із решти сирка.
До сирників можна додати сметану, згущене молоко, йогурт чи любі соуси на смак. Смачного!
Читайте також