Качество с поля к столу
- Ларисо Миколаївно, минулого року Ви очолили виробничу лабораторію. Розкажіть, будь ласка, про нововведення у Вашому підрозділі за цей період.
- Покращення торкнулися багатьох напрямків роботи лабораторії. Зокрема, з метою посилення контролю за мікробіологічними показниками було забезпечено навчання лаборантів для підвищення рівня здійснення бактеріологічного аналізу.
- Які інновації або зміни Ви плануєте реалізувати найближчим часом? З чим це пов’язано?
- Продовжуючи тему про наших постачальників молока, слід зазначити, що була розроблена програма з контролю за приймальними пунктами молока. Щотижнево закріплений лаборант ХБА виїжджатиме з водієм молоковоза за різними маршрутами для контролю вхідної сировини. Також очікуємо на допомогу комп’ютерного відділу для впровадження статистичних методів аналізу лабораторних випробувань. Ми вже маємо план ХАССП на морозиво, а на цьому етапі починаємо розробку плану ХАССП на масло. Тим більше що це одна з обов’язкових вимог нашого нового споживача — компанії «Fozzy-Group».
- Ларисо Миколаївно, начальник виробничої лабораторії — це дуже відповідальна посада, неможливо уникнути всіх проблем. Як Ви долаєте труднощі, які трапляються?
- Дякую за цікаве запитання. Може, це буде не скромно, але це моя риса характеру. Я працюю за PDCA (англ. мовою «Plan-Do-Check-Act») — «Плануй-Виконуй-Перевіряй-Дій», використовуючи свій багаж знань, досвід та наполегливість. Тобто, кожну справу треба спланувати, потім перевірити її виконання і подумати, як покращити в майбутньому.
- Найскладніше сьогодні — дотримуватись вимог сучасного ринку, адаптуватись до змін. Якими якостями повинен володіти продукт, щоб бути конкурентноспроможним? Що для цього потрібно?
- Сьогодні всі ЗМІ висвітлюють інформацію про ГМО та харчову безпеку наших громадян. Наше підприємство направило велику кількість продукції на випробування до МіськСЕС, ОблСЕС, ДП «Жито-мирстандартметрології», ДП «Київ-укрметртестстандарту» та обласної ветеринарної лабораторії, і ми отримали результати. Висновок: продукція ПАТ «Житомирського маслозаводу» ГМО не містить і є безпечною для споживання. Щоб гарантувати це в подальшому, дуже важлива постійна співпраця з постачальниками. Тому працівники лабораторії і надалі постійно виїжджатимуть на аудити до постачальників та запрошуватимуть їх до себе на підприємство для спільних проектів, щоб продукт був конкурентноспроможним.
- Ларисо Миколаївно, як Ви можете охарактеризувати діючу систему лабораторного контролю якості і безпеки продукції, і як вона розвивається?
- Система контролю якості і безпеки продукції — це програма «Від поля до столу», здійснення якої забезпечується за рахунок додаткових виїздів лаборантів до приймальників молока та постачальників для перевірки кормів, здоров’я тварин, впровадження нових тестів молока, тісної співпраці з виробниками, моніторингу готової продукції та швидкого реагування на вимоги споживачів.
- Яка сьогодні тенденція з показниками сировини? Як вона, на Ваш погляд, буде розвиватися?
- У зв’язку із складностями в період макрокризи якість сировини від постачальників погіршилась. Тому тільки спільними зусиллями можливо вплинути на покращення показників в цілому.
- Ларисо Миколаївно, зараз у ЗМІ є багато компрометуючої інформації щодо корисності морозива як продукту, безпеки його інгредієнтів для споживачів. Яким чином потрібно діяти виробникам в такій ситуації?
- Невід’ємною складовою частиною морозива завжди були і є стабілізатори. У нашому морозиві стабілізатори — це продукти рослинного походження, які виробляються із різновидів морських водоростей (витяжки), плодів рожкового дерева та олії (моногліцериди). Наповнювачі та поливи також виготовляються на натуральних основах і тому наш споживач може бути спокійним за своє здоров’я.
- І на останок, що б Ви хотіли усім побажати?
- Здоров’я, впевненості у житті, оптимізму, життєвої бадьорості та енергії на багато років.
0
0
0
0