Готуємо пляцок з вишнями
Жодне свято в Західній Україні не обходиться без традиційних місцевих ласощів – пляцка з вишнями, яблуками, маком, горіхами і сухофруктами. За цією незвичайною назвою криються всілякі торти, кекси і пироги з найрізноманітнішого тіста, які об'єднує кілька особливостей: пляцки випікаються на великих деках, а потім розділяються на порційні частини; вони складаються з такої кількості шарів, щоб висота готового виробу не поміщалася в широко відкритий рот. Пропонуємо вам кілька нескладних рецептів пляцків з вишнею, які стануть гідною прикрасою вашого святкового столу.
Пляцок з вишнями та маком
Чудовий варіант типового галицького пляцка з вишнями можна приготувати за наступним рецептом. Для тіста 1 скл. цукру розітріть з 9 жовтками, додайте 250 г розтопленого маргарину, 4 ст. л. сметани ТМ «Рудь» і суміш 400 г борошна і 1 пакетика розпушувача. Отримане тісто розділіть на 4 частини і розкачайте коржі.
Один корж запікаємо без начинки. Ще два випікаємо з вишневим прошарком, для чого на тісто викладаємо вишні та заливаємо збитими з цукром білками. Останній корж доповнюємо маковою начинкою (1 скл. відвареного маку перемолоти і змішати з 1 ст. л. крохмалю) і заливаємо збитими білками.
З отриманих коржів і заварного крему (0,5 л молока, 1 скл. цукру, 3 ст. л. борошна, 1 яйце і 200 г вершкового масла) збираємо пляцок з вишнею (шар з вишнями, шар з маком, шар з вишнями і порожній корж) і даємо йому добре просочитися.
Сирний пляцок з вишнями
Надзвичайно смачним і ситним вийде пляцок з вишнею, приготований з сирним кремом. Для десерту вам знадобиться наступний набір продуктів:
Тісто:
- спред «Хуторок» – 250 г
- борошно – 400 г
- жовтки – 4 шт.
- цукор – 100 г
- розпушувач – 1 п.
- какао – 2 ст. л.
Крем:
- сир – 600 г
- цукор – 150 г
- масло вершкове – 150 г
- яйце – 3 шт.
- крохмаль – 1 ст. л.
- вишня – 200 г
- цукор – 100 г
- білки – 4 шт.
Розм'якшений спред збити з жовтками, цукром і розпушувачем, відкласти 1/3 частину і в решту додати какао. З обох частин маси замісити досить густе тісто і помістити його в холодильник. Сир перетерти крізь сито і з'єднати з розтопленим маслом, збитими яйцями і сухими компонентами, ретельно вимішати.
У форму для запікання викладаємо світле тісто, зверху сирну масу, натерте на великій тертці темне тісто, вишні, заливаємо збитим з цукром білком і ще раз шаром натертого темного тіста. Отриману масу випікаємо в духовці до готовності й прикрашаємо пляцок з вишнею за власним смаком.
Бісквітний пляцок «Сакура»
Якщо у вас планується урочистий прийом гостей, приготуйте бісквітний пляцок з вишнями «Сакура». Оригінальний зовнішній вигляд десерту досягається за рахунок комбінації коржів, крему і фруктових рулетиків. Бісквітне тісто готуйте за принципом 1 ст. л. цукру, 0,5 ч. л. розпушувача і 1 ст. л. борошна на 1 яйце.
Для пляцка з вишнею вам знадобиться два коржі, приготовані з 6 яєць. Розділіть білки і жовтки, білки збийте в щільну піну з половиною цукру, а жовтки розітріть до білизни з цукром. З'єднайте обидві маси, додайте 1 ст. л. какао і поступово вводьте суміш борошна і розпушувача. Отримане тісто розділіть на дві частини і запікайте в духовці при 180 0C. Замісіть ще одну порцію тіста на 4 яйця, розділіть на 3 частини і запікайте 10-15 хв. Отримані тонкі коржі відразу ж скрутіть в нещільні рулети.
Поки тісто холоне, приготуйте крем. Для промазування рулетів знадобиться заварний крем:
- 250 мл вишневого соку
- 1 пакет заварного крему
- 150 г масла «Gold» ТМ «Рудь»
Розведіть сухий крем у склянці соку, нагрівайте на повільному вогні, поки крем не загусне, дайте трохи охолонути і збийте з м'яким маслом. Отриманою масою змастіть рулети, викладіть на край ряд вишень без кісточок і щільно скрутіть.
Для остаточного «збору» вам знадобиться ще один крем:
- 300 мл йогурту
- 200 мл вершків
- 100 г цукру
- 15 г желатину.
Розпущений у 4 ст. л. води желатин додайте в суміш збитих вершків, йогурту та цукру і добре розмішайте. У роз'ємну форму покладіть один корж бісквіту, зверху викладіть рулетики, залийте отриманим кремом і накрийте другим коржем. За бажання прикрасьте пляцок з вишнями розтопленим шоколадом або збитими вершками і помістіть на холод для застигання на кілька годин.
Читайте також