Ніжний смак пряженого молока
Смачно і корисно
Багато дитячих спогадів у більшості з нас пов'язані зі смаком і ароматами бабусиних ласощів, якими вони незмінно балують своїх маленьких гостей. Особливе місце в цьому яскравому калейдоскопі займає солодкий смак пряженого молока. Цей незвичайний молочний продукт особливо корисний для маленьких дітей, адже він багатий кальцієм і залізом, а також містить велику кількість вітамінів А та Е, життєво необхідних для повноцінного розвитку і зростання дитячого організму. Особливості приготування пряженого молока, рецепт якого неймовірно простий і доступний кожному, сприяють денатурації молочного білка і більш легкому засвоєнню готового продукту організмом.
Трохи історії
Пряжене молоко є традиційно слов'янським молочним продуктом, аналогів якому не знайдеться практично в жодній країні світу. Така унікальність продукту пов'язана з особливостями його приготування. У давні часи молоко довгий час млоїли в глиняних горщиках в російської печі, після чого воно набирало ніжний кремовий відтінок і специфічний насичений смак. У наші дні пряжене молоко можна зустріти в магазинах Росії, України та Білорусі, та й то не дуже часто.
Рецепти пряженого молока
Щоб насолодитися ніжним смаком, знайомим з дитинства, придбайте «Пряжене молоко » від ТМ «Рудь» або скористайтеся одним з безлічі рецептів пряженого молока, адаптованих для приготування в домашніх умовах. Для цього вам знадобитися тільки незбиране коров'яче молоко, а також трохи зусиль і часу для його приготування. Відсутність російської печі можна легко компенсувати більш доступними кухонними приладами і приготувати пряжене молоко одним із таких способів:
- в
глиняних горщиках в духовці;
- в
термосі;
- в
каструлі на відкритому вогні;
- в
мультиварці.
Процес томління молока в духовці максимально наближений до приготування пряженого молока в печі. Молоко заливають в глиняні горщики і ставлять у розігріту до 180С духовку. Таким чином доводять до кипіння і зменшують температуру до 100С. Протягом години на поверхні молока утворюється золотава скоринка, після чого можна прикрити горщики кришками, зменшити температуру нагрівання до 70С і залишити молоко ще на 6-7 годин. В результаті ви отримаєте ароматне, світло-коричневе молоко з ніжним карамельним смаком.
Більш простий варіант приготування пряженого молока в термосі в результаті дає більш світле, але при цьому не менш смачне молоко. Візьміть пастеризоване молоко ТМ «Рудь» , доведіть до кипіння і залийте в прогрітий окропом термос. Щільно закупорений термос залиште на 5-6 годин або навіть на всю ніч, і ви отримаєте смачний і корисний сніданок.
Найбільш швидким, але і найбільш клопітким є приготування пряженого молока в каструлі. Щоб уникнути пригорання, скористайтеся алюмінієвої каструлею. Необхідну кількість молока доведіть до кипіння у відкритій каструлі, зменшіть вогонь до мінімуму і, періодично помішуючи, залиште томитися на 3-4 години. У процесі приготування рекомендується знімати пінку, що утворюється. Готовність продукту можна визначити по формуванню темно-кремового відтінку у молока.
При наявності мультиварки можна скористатися потрібною програмою і приготувати пряжене молоко. У більшості марок оптимальною програмою служить режим «Тушкування» протягом 6 годин з подальшим переходом в режим «Підігрів» ще на пару годин.
Пряжене молоко
домашнього приготування не тільки корисно для вживання в чистому вигляді, але і
служить відмінною основою для ряжанки та кондитерських виробів.
Читайте також