Качество продукции — основная философия бизнеса компании «Рудь»!
Мирослава Миколаївна
— Мирослава Миколаївна, розкажіть, будьласка, про Вашу трудову діяльність?
— Закінчивши Одеський технологічний інститут ім. Ломоносова, факультет — «Технологія молока і молочних продуктів» я майже 30 років пропрацювала в молочній галузі. Починала свою трудову діяльність старшим мікробіологом контрольновиробничої лабораторії Сумського управління молочної промисловості, 18 років — в Обласній контрольновиробничій лабораторії Житомирського об’єднання молочної промисловості на різних посадах — починаючи з інженерахіміка, начальника контрольновиробничого відділу, провідного спеціаліста до Директора проектнотехнологічної лабораторії. Потім працювала на харчових підприємствах, де оволоділа технологіями виробництва майонезів та овочевих консерв. Вже четвертий рік працюю на ПАТ «Житомирський маслозавод».
— Начальник виробничої лабораторії — це дуже відповідальна посада, неможливо уникнути всіх проблем. Як Ви справляєтеся з тими труднощами, які трапляються?
— Безумовно, вирішувати проблеми, які трапляються допомагає мій життєвий і виробничий досвід. Але багато проблем неможливо було б вирішити якби ми не працювали в тісній співдружності з усіма службами підприємства, якби не було всебічної підтримки від керівництва підприємства. Налагоджені також нормальні робочі стосунки з державними органами Все це в сукупності і дає можливість вирішувати проблеми з найменшими втратами.
— Якість продукції — це запорука успіху, а в компанії «Рудь» — до того ж і основна філософія бізнесу. Як Вам вдається контролювати якість на постійновисокому рівні?
— Якраз те, що якість продукції — основна філософія бізнесу компанії «Рудь» і допомагає нам не лише контролювати якість, але й вносити свій вклад в її постійне покращення.
Така філософія існує тому, що багато було зроблено моїми попередниками, яким я щиро вдячна. Особливу подяку, користуючись цим випадком, я хочу висловити Солоній Г. П., з якою ми зараз дружньо працюємо. Така ідеологія спонукає до того, що якість на нашому підприємстві є справою не лише лабораторії чи відділу якості, а кожного працівника. Всі наші починання знаходять підтримку Президента компанії Рудь П. В., який власне і є ініціатором впровадження цієї філософії, і генерального директора Вівсика С. А., як вірного і послідовного її апологета. В тісній співдружності ми працюємо і з усіма іншими службами: насамперед з відділом якості, виробництвом, комерційним відділом та збутом, з технічними службами. Одержуємо необхідну підтримку від фінансового директора Ісакової С. Ю. Немає потреби й говорити, що якість вважають одним з найперших своїх завдань начальник виробництва Суховецький О. Л. начальники цехів Кончаківська Н. О., Хоменко В. О., Ситник Ю. О. Завдяки такій всебічній підтримці нам і вдалося налагодити чітку систему контролю якості продукції в розрізі системи ISO 9000, впровадженої на заводі, оснастити лабораторію новими сучасними приладами, створити належні умови праці для працівників лабораторії.
Ось все це і дає можливість виконувати нашу роботу на необхідному рівні.
— Мирослава Миколаївна, розкажіть, про основні підходи, які Ви використовуєте у своїй роботі?
— Мій досвід навчив мене, що від керівника, його досвіду, знань, вольових якостей залежить дуже багато, але все таки одна людина все, як кажуть «не потягне». Лише злагоджена командна робота дозволяє досягнути стабільних успіхів.
Тому я стараюсь, щоб кожен працівник мого відділу мав свою, чітко окреслену ділянку роботи, але й разом з тим не цурався прийти на допомогу тому, хто працює поряд, а в разі необхідності замінити його.
Ні в якому разі не повинно бути антагонізму між інженернотехнічними працівниками і робітниками, між старшими, досвідченими працівниками, та молоддю.
Крім того кожен працівник повинен розуміти, що його добробут, його успіхи в роботі і успішна діяльність підприємства тісно пов’язані між собою.
Мені здається, що я порозумілася в цьому зі своїми підлеглими. І це дуже допомагає в роботі як мені, так і їм. Я пишаюсь, що мені доводиться працювати з такими людьми як Солона Г. П., Лавриненко Н. Г., Мемельська О. Є., Падун Н. А., Афонічкіна З. В., Лейченко М. Г., Кучерук І. М., Кучківська А., Нецинська Ж., Левчук Т.
— Як Ви можете охарактеризувати діючу систему лабораторного контролю якості і безпеки продукції і як вона розвивається?
— На видному місці у моєму кабінеті висить лозунг «Первое, что формирует имидж предприятия, не зависимо от ее философии, фирменного стиля, рекламы, общественной деятельности, внешнего вида и поведения персонала — это качество производимой предприятием продукции». І ці слова дуже доречні, адже якість продукції — це візитна картка підприємства. Якість продукції залежить від роботи різних підрозділів підприємства. Для працівників лабораторії — це чіткий контроль на всіх етапах виробництва продукції — починаючи з вихідного контролю сировини, допоміжних матеріалів, і, закінчуючи готовою продукцією та умовами її зберігання. Саму важливу роль в виготовленні якісної продукції ТМ «Рудь» відіграє колектив працівників виробничої лабораторії — грамотний, працьовитий, самовідданий. Система контролю постійно вдосконалюється новими методами контролю та сучасними приборами, які дають змогу чітко та швидко одержувати результати, які і визначають якість продукції.
— На підприємстві у 2007 року збільшилась кількість внутрішніх аудиторів, які пройшли навчання і здали іспити по системам ІSO і ХААСП. Ви також є внутрішнім аудитором. Розкажіть, будьласка, що дають внутрішні аудити підприємству і у чому, на Ваш погляд, їх головна роль?
— Всі ми, в своєму житті набули якогось досвіду, завчили якісь прийоми роботи, які не завжди вписуються в діючі на заводі системи управління якістю, а ми, все ж таки, в силу нашої консервативності, час від часу, збиваємося на ці прийоми. Крім того, всі ми люди і нам властиво помилятися. Тобто, наші дії, час від часу, відхиляються за межі діючих систем. І для того, щоб втримати процеси в рамках систем ISO 9000 та HAASP й потрібний внутрішній аудит.
— Мирослава Миколаївна, як Ви можете охарактеризувати ситуацію на ринку основної сировини підприємства. Яка тенденція з показниками молока? Як вона буде розвиватися? Що на це впливає?
— Говорячи про ситуацію на ринку сировини, як ви розумієте, я можу і буду говорити, насамперед, про її якість. І тут я не можу сказати поки що нічого втішного. Якість молока бажає бути кращою. Не дивлячись на те, що ціна підвищилась, якість залишилась на низькому рівні, і передумов її покращення поки що не спостерігається. З цієї ситуації є два виходи: перший — розвиток великотоварних господарств (і тут ми можемо тільки позаздрити нашим сусідам білорусам), — це може вирішити лише держава; і другий — впровадження нових технологій заготівлі молока, опираючись на досвід інших наших сусідів — поляків. Так, в Польщі, заготівля молока в дрібних господарствах проводиться спеціальними автомобілями, які обладнані пересувними лабораторіями та обладнанням для очистки і охолодження молока (до речі це все було розроблено в Україні). Ми про таке поки що можемо лише мріяти.
— Мирослава Миколаївна, що для Вас є головним у житті? Що Вам дає енергію і натхнення? І чого Ви принципово не сприймаєте?
— Я, перш за все, жінка і, головним для мене, звичайно, є сім’я та найбільша моя любов — це онучка, моя Олечка. Енергію я черпаю і відновлюю, звичайно ж, у сім’ї. Та, все ж таки, більшу частину життя ми проводимо на роботі, і, повірте, це не найгірша частина мого життя. А найбільше я не сприймаю неправди та несправедливості.
— І на останок, що б Ви хотіли усім побажати?
— Звичайно, насамперед, здоров’я. А ще — всього того, що на мій погляд, і є складовим людського щастя: злагода в сім’ї та в трудовому колективі, достаток, можливість задовольнити свої життєво необхідні потреби і удача, удача, удача…